Staff Directory

Name

Job Title


Cindy Agnew

Media Specialist


Marcia Anderson

Custodian


Suzie Anderson

Playground T.A.


Amber Armstrong

Speech Language Pathologist


Ruth Arrgoni

Cook


Anna Babler

Kindergarten Teacher


Courtney Backes

2nd Grade Teacher


Erika Bakke - Music Website

Music Teacher


Sarah Bass

Paraprofessional


Jill Benda

2nd Grade Teacher


Karilee Berthiaume

Administrative Assistant


Kelsey Berthiaume

Paraprofessional


Anna Borchardt

Kindergarten Teacher


Megan Borkoski

Kindergarten Teacher


Katrina Brown

Phy Ed Teacher


Pat Brown

Social Worker


Nancy Buntrock

1st Grade Teacher


Brittany Ceesay

Therapist


Dale Christensen

Principal


Sally Coonen

Phy Ed Teacher


Jeni Croal

1st Grade Teacher


Yvonne Eilers

Lunch Cashier


RuthAnne Eldred

Keyboarding/Music Teacher


Dennis Freih

Custodian


Breann Goenner

Paraprofessional


Laura Hedden

America Reading Corp.


Tim Hedden

Reading Specialist


Julie Hendrickson

Media Specialist Assistant


Karissa Herrman

1st Grade Teacher


Beth Hovde

Reading Coach


Joan Jacobson

Art Teacher


Liza Jensen

Paraprofessional


Patty Johnson

Cook


Paige Kaehler

Camp Opportunity Director


Rebekah Kanable

Speech Language Pathologist


Holly Karls

Social Worker


Sarah Kellogg

Special Education Teacher


Kim Kickhafer

Paraprofessional


Mike Klassen - Mr. Klassen's Website

2nd Grade Teacher


Nicole Klassen - Mrs. Klassen's Website

1st Grade Teacher


Julie Knudsen

Kindergarten Teacher


Vicky Koenig

Lunch Room Supervisor


Becky Kollman

Paraprofessional


Steve Kollman - Mr. Kollman's Website

2nd Grade Teacher


Alicia Lahr

Kindergarten Teacher


Sandy Larson

Art Teacher / Lunch Room Supervisor


Jeanne Lemire

Paraprofessional


Joan Lindquist

Paraprofessional


Samantha Lommel

Paraprofessional


Corinne Lyon

Kindergarten Teacher


Mary Madsen - Mrs. Madsen's Website

1st Grade Teacher


Cindy Marholz

Kindergarten Teacher


Dana Millaway

Technology Assistant


Angela Murphy

1st Grade Teacher


Jennifer Nelson

Lead Cook


Wendy Nelson

Speech Language Pathologist


Alexis Nelson-Sivertson

English Language Learners Teacher


Joan O'Brian

1st Grade Teacher


Stephanie Oeding

Special Education Teacher


Jenny Obermoller

1st Grade Teacher


Lauren Pauley

1st Grade Teacher


Paula Pruzinski

Reading Specialist


Lorie Puckett

Paraprofessional


Erika Rusin

Behavior Interventionist


Betsy Rusley

Lunch Room Supervisor


Christine Russell

Kindergarten Teacher


Sheileen Sakry

Paraprofessional


Carol Seibert

1st Grade Teacher


Lynn Shierts

Paraprofessional


Annette Shoberg

Speech Language Pathologist


Carrie Skelton

Paraprofessional


Gina Slimmer

Special Education Teacher


Erika Snook

Special Education Teacher


Rick Speer

Playground Paraprofessional


Kimberly Stach

Kindergarten Teacher


Kayla Stafford

2nd Grade Teacher


Steve Stupar

Cook


Peggie Tessin

Administrative Assistant


Riley Tschida

Nurse


Judee Vesledahl

Physical Education Teacher


Jennifer Weisenberger

Psychologist


Cindy Welinski

2nd Grade Teacher


Roseanne Welinski

2nd Grade Teacher


Corrie Wiechmann

2nd Grade Teacher


Amanda Wilhelm

Paraprofessional


Jessyka Williams

2nd Grade Teacher